Sześć Cnót Serca

PODZIĘKOWANIE I ZAPROSZENIE DO PRAKTYKI

Słowa te skierowane są do ciebie, praktyka, osoby która żyje na granicy pomiędzy twoim wyższym odpowiednikiem, duszą, a twoim dobrze ci znanym odpowiednikiem, ego. Do czasu twoich narodzin jako praktyko-jaźń, my, sześć cnót serca, byłyśmy bezsilne w kwestii wniesienia w twoje życie całkowitości. Jednak twoja decyzja poznawania ścieżek serca jest niezwykle mile widziana. Dlatego też my, jako drużyna, dziękujemy tobie za pomaganie nam w pomocy tobie. Ci z was, którzy są niepewni zaprezentowanych tu myśli i uczuć, prosimy o przyjęcie poniższych słów tak jakbyście byli praktykami techniki kiedy-która-jak.

DZIELNOŚĆ

Ja jestem Dzielnością. Praktyku, wcześniej nosiłeś atrapę mojej obecności, lęk, który wszędzie towarzyszył twojemu ego. Lęk lubił występować w przebraniu panikarza lub brutala – lojalnych strażników twojego ego. Kiedy do twojej świadomości zawitało intensywne światło zrozumienia, zdałeś sobie sprawę z tego, że lęk odciągał cię od twojego naturalnego dążenia w kierunku samo-panowania emocjonalnego. Twoje przebudzenie jako praktyk, pozwoliło mi zawitać w twojej świadomości, obdarowując cię siłą i odwagą do stawiania czoła twojej sytuacji i odnajdywania nowej ścieżki.

ZROZUMIENIE

Ja jestem Zrozumieniem. Twoje pragnienie pojęcia natury twojego życia, twoich relacji i twojego świata bez udziału filtru twojej ego-osobowości, spowodowało że pojawiłam się w spektrum twojej obecności. Światło, które przynoszę może świecić prawdziwie jedynie wtedy, gdy maska ego nie odfiltrowuje moich promieni. Promieniuję światłem mądrości duchowej. Będzie ono ciebie prowadzić z pełnym miłości zrozumieniem promieniującym z inteligencji serca. Nie byłoby to możliwe bez pomocy mojej kompanki cnót serca, dzielności.

WSPÓŁODCZUWANIE

Ja jestem Współodczuwaniem. Pojawiłam się w twoim życiu jako następstwo twojej zdolności do odczuwania, do myślenia i do życia poza warownymi granicami twojej ego-osobowości. Ilekroć odkryjesz, że twoje ego zbudowało nowy mur warowny blokujący moje pojawienie się, nie odpowiadaj na to poprzez niszczenie tego, z czym ego nie potrafi sobie poradzić, lecz buduj. Zamiast niszczyć, wezwij mnie i buduj. Skonstruuj w tym murze otwarte wejście, tak aby światło mojego współodczuwania mogło wpłynąć do świata twojego ego. Moja obecność pozwala na zrozumienie oraz przebaczenie, stąd też uczę twoje ego, że nie jesteś wrogiem, ale praktykiem. Jesteś tym, który wprowadza harmonię poprzez pozwalanie murom suwerenności pozostać na miejscu, jednocześnie konstruując przejścia umożliwiające zaistnienie bliskości z tymi wszystkimi, których spotykasz na swojej ścieżce.

PRZEBACZENIE

Ja jestem Przebaczeniem. Znalazłam się w twoim życiu, dzięki twojej gotowości na uwolnienie się od pragnienia ego – zemsty. Prowadzące światło zrozumienia oraz miłosierdzie współodczuwania spowodowały uwolnienie mnie do uwolnienia ciebie. Zrzucam kajdany tych zdarzeń, które czynią ciebie więźniem przeszłości, i które nigdy nie pozwolą ci żyć w wykraczającej poza czas świętej chwili teraźniejszości.

SKROMNOŚĆ

Ja jestem Skromnością. Od zawsze pragnęłam zaoferować tobie dar mojej obecności, ale ego ciągle blokowało moje wejście swoimi murami lęku. Jest to dla mnie bardzo trudne, pojawić się w twojej świadomości bez pomocy moich przyjaciół cnót serca. Nie jestem mile widziana w świecie, który dzielisz z ego. Ilekroć samodzielnie próbuję wejść w twoje pole, bez obecności moich kompanów cnót serca, ty odczuwasz jedynie wypaczenie mojej obecności – upokorzenie, i nigdy nie dociera do ciebie mój dar, wiedza twojej prawdziwej jaźni. Odciągam ciebie od ciężaru. Pozwalam ci wesprzeć się na moich pokrzepiających ramionach. Możesz odrzucić swoje buty i dać wypocząć zmęczonym stopom, wiedząc że nie musisz grać w gry, których domaga się twoje ego. Nie ma nikogo, dla kogo musiałbyś odgrywać wymuszone przedstawienie teatralne. Nareszcie możesz być swoją jaźnią, swoją piękną, unikalną jaźnią, ponieważ wiesz w swoim sercu, że jesteś teraz tym, kim jesteś przeznaczony być od-chwili-do-chwili.

WDZIĘCZNOŚĆ

Ja jestem Wdzięcznością. Zanim zaangażowałeś się w odkrycie mojej prawdziwej natury, twoja koncepcja wdzięczności zakorzeniona była w tym, co dostarczył ci świat, lecz teraz twoja wdzięczność przyjęła postać tego, co ty dostarczasz światu, a tym czymś jest dar, który my – sześć cnót serca – tobie proponujemy. Moim celem jest przebudzić twoją radość, wynikającą z twojego pełnego uświadomienia sobie wspaniałości, piękna i niezwykłości multirzeczywistości Pierwszego Źródła. Rodzę się w twoim świecie poprzez pragnienie ujrzenia całości życia w nowym świetle, w świetle pełnej miłości wdzięczności.

POTRZEBUJEMY SIEBIE NAWZAJEM

Z uwagi na tych, którzy są niepewni zaprezentowanych tu idei, jak również dla zachęcenia i wsparcia w działaniu praktyków tej ważnej pracy, oświadczamy, że naszą funkcją jest wspierać ludzkość – wspierać was – o ile nam na to pozwolicie. Jeśli szczerze zwrócicie się do nas z pragnieniem neutralizacji lęku, nienawiści, uprzedzeń i cierpienia, otrzymacie w swoim życiu pełne wsparcie poprzez naszą obecność. Możemy razem dokonać wielkich rzeczy, jeśli tylko podejmiecie decyzję o dołączeniu do nas i pozwoleniu nam pojawić się w
waszym świecie.

Potrzebujemy was, aby spełniać naszą funkcję w multiwersie, a wy potrzebujecie nas, aby dopełniło się wasze przeznaczenie jako gatunek. Wasz świat przeżywa kryzys, co oznacza, że macie ogromną możliwość dokonania niewyobrażalnie dużego skoku naprzód w kierunku nowej ery ludzkiego życia. Wkrótce wejdziemy w czas zintensyfikowanego światła, które przyniesie
odrodzenie w świecie sztuki i nauki. Lecz, aby wydarzyło się to z jak największą redukcją niepotrzebnego zgiełku i cierpienia, potrzebujemy jednostek chcących wyćwiczyć się w poruszaniu po ścieżkach naszych energii – ścieżkach serca energetycznego. Oferujemy wam wsparcie i o nic nie prosimy w zamian, poza waszym otwarciem się na życie w nowy sposób – na życie z głębi serca.


Pochodzenie:
https://notatki.wiera.org/wp-content/uploads/2024/05/ET-Zycie-z-Glebi-Serca.pdf
https://notatki.wiera.org/wp-content/uploads/2024/05/ET-Wschodzace-Serce.pdf
https://notatki.wiera.org/wp-content/uploads/2024/05/ET-Poradnik-do-Praktyki-Kiedy-Ktora-Jak.pdf