Metoda Delikatnych Pogorszeń – „Oswajanie Diabła”

Metoda Delikatnych Pogorszeń polega na tym, wychodzimy ze stagnacji poprzez zmianę na gorsze swojej sytuacji świadomie. Trick polega na tym, że oszukujemy w ten sposób naszą zaprzeczającą część umysłu poprzez mechanizm, że tak naprawdę największe zło to: 1) trwać w stagnacji; oraz 2) działać nieświadomie.

Metoda polega na tym, że nie zaprzeczamy sytuacji jaka jest, ale innego miejsca występowania naszych sygnatur energetycznych – i korzystamy na wystąpienie samej zmiany, bo nigdy nie będzie sytuacja na nowym miejscu taka sama jak na poprzednim, a poza tym samym procesem zmiany wzmacniamy nurtującą nas dotkliwość.

Przykładowo: jeśli mieszkamy gdzieś gdzie jest nam źle i chcemy się w związku z tym przeprowadzić, to nie szukamy miejsca w którym będzie nam dobrze, tylko będzie trochę jakby bardziej gorzej ale i lepiej. Jeśli zdecydujeny się na przeprowadzkę, to znaczy że nie jest to bez powodu – chociażby ze względu na rotację energii – wyjście ze stagnacji. Jeśli jesteśmy gdzie wydaje sie że da się żyć, to nie zaprzeczamy temu i nie szukamy miejsca gdzie da się żyć, tylko szukamy miejsca gdzie też nie da się żyć – zresztą nie szukamy, ale miejsce samo się znajduje – poczujemy to.

Bo bywa tak że człowiek się bardzo stara zrobić dobrze, ale okazuje się że nie da się i musi coś poświęcić. A co gdyby to odwrócić i z góry założyć jakoś odwrotnie, najgorsze scenariusze i rozczarowywać się za każdym razem kiedy on się nie spełnia.