Na jakie manipulacje najbardziej podatni są Narcyzi?

Za jakimi słowami polecą na swojej miotle aż na kraniec świata? Jakie słowa muszą słyszeć, aby jeść z ręki temu kto je im wypowiada?

Czy można zmanipulować kogoś dla jego dobra? Chyba tak, jeśli manilulacja i jej efekty nie trwają długo, a dzięki temu zmanipulowany może sobie zdać sprawę z jakiejś swojej głupoty w której tkwił. Bycie tak zmanipulowanym to trochę jak być przetestowanym przez dobrego testera bezpieczeństa od systemów komputerowych, który nie dość że się włamuje lub usiłuje włamać do systemu to jeszcze jest za to wynagradzany słonymi honorariami, ponieważ w ten sposób uszczelnia system i wydaje raport z zaleceniami, aby ktoś o naprawdę złych intencjach miał dużo trudniej zrobić to samo.

Zamiast się męczyć z kimś że ten ktoś jest nie taki jak być powinien, krytykować go za to, to dlaczego by nie wykorzystać mocnej podatności owego i wykorzystując jego zapotrzebowanie na doświadczanie jakichś uczuć, przeżyć – dostarczyć mu dokładnie tego czego on chce, realizując przy tym swoje interesy a w dodatku dobrze pojęty interes samego potencjalnie manipulowanego na wyleczenie się z tej podatności..

Cdn…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *