Czym jest Ego?

Temat dość głeboki a więc tylko kilka myśli i zdawań się na jego temat:

Ego wygląda na mechanizm różnicujący który zawsze doszukuje się czegoś lepszego i czegoś gorszego i zawsze chce być po tej lepszej stronie.

Wielu wzgardza czymś takim jak Uduchowione Ego, jednak ja uważam że nie ma innej dobrej drogi jak właśnie Ego uduchowić. Jest to właściwa droga. Twierdzenie że Ego trzeba jakoś pokonać, zepchnąć na bok jest pchaniem się na fałszywe ścieżki rozwoju. Pytanie tylko co to znaczy właściwie uduchowić Ego – czego je nauczyć i odpowiedzią na to pytanie jest to że należy zrozumieć procesy systemowe, co jak na co wpływa i co wywołuje, zobaczyć, podejrzeć jak działają w szerokim spektrum – co harmonizuje sytuacje a co ją deharmonizuje, jak działa męskie i żeńskie, co stawia faceta na nogi (że nie jest to ruganie ani matkowanie tylko proszenie) i co uśmierza baby (że nie jest to głaskanie tylko wysłuchanie).

Ale co kiedy baby nie chcą się otwierać tylko chcą dawać i co kiedy faceci mogą słuchać bo baba tylko zrzędzi. Jakaś wyższa mądrość musi się objawić, aby taki klops mógł się rozwikłać.

Potrzebna jest uważność albo udział w odpowiednich warsztatach.

Gdyby tylko zrozumieć logikę (Czakry) Serca – która jest na środku to cała reszta sharmonizowałaby się z czasem sama. Ta logika to taka że On daje z Serca a Ona bierze Sercem. Zagrożeniem wynikającym z odpowiedniego ustawienia tego obszaru byłoby to że można się zakochać, a wtedy cały dotychczasowy świat z potrzebą kontroli mógłby się rozpaść, o co wtedy? Trzeba by było żyć, a przecież jak pięknie jest umierać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *