Ważniejsze Dzieło czy Człowiek który je wykonał?

Dzieła bezwartościowe

Dlaczego istnieją różne dzieła zwane przykładowo Literaturą – Książkami które nie mają żadnej znacznej wartości, a są rozbełtywaniem jakiegoś bliżej lub dalej napotkanego syfu? Wydaje się że dlatego, że owszem – dzieła te nie mają wartości – ale człowiek który te dzieła wykonał już ma.

Aby lepiej to zjawisko i mechanizm zaobserwować proponuję przyjąć, że żyjemy w czasach w których Człowiek właśnie nie ma żadnej wartości z samego faktu, że sobie jest, że istnieje, że żyje, że jest np. bytem prawnym – bo Żywym Mężczyzną. Dopiero to co ów człowiek osiągnie poprzez uzyskanie jakiego Dyplomu, Świadectwa, Patentu sprawia, że Człowiek staje się kimś, staje się Profesorem, Doktorem, Lekarzem, Prawnikiem. No tak, tylko w dziedzinie Zawodowej – o czym kiedy indziej. Jaki „zawód sprawiłeś” sobie i innym? – Jestem Profesorem!

To Uczelnia, Instytucja go Wykształciła, a wcześniej był on nikim, był tylko zwykłym obywatelem. Taki mechanizm wydaje się dobry dla krajów Zachodnich a jest lub powinien być całkowicie obcy dla Krajów Słowiańskich. Ale to jest to, co w krainie zwanej Polandią stało się dominującym systemem. Osho w na którymś z zarejestrowanym nagrań mówił, że Człowiek doczepia sobie przez nazwiskiem kolejne tytuły i po pewnym czasie zastają same tytuły a Człowiek sam znika.

Absurd sięga na tyle Zenitu, że częstokroć większą Zdolność Prawną ma „firma” która pg. jakiegoś widzimisię ma Osobowość Prawną niż Żywy Mężczyzna który jest tylko Obywatelem. Kasjerka w Sklepie pyta – „Czy na firmę?”. Co ma odpowiedzieć Żywy Człowiek. „To jakaś Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” której nie wiadomo może nawet kto jest właścicielem, bo została nabyta od kogoś kto chciał ją sprzedać na Grupie na Facebooku jest lepszą Firmą niż Żywy Człowiek? Kto i jakim kosztem podtrzymuje ten absurd?

Chłopcy malowani

Co to znaczy Faktura albo Firma? Zakładam że jest to związane z robieniem czegoś „na glanc” – tak że nie ma się do czego przyczepić. Jakaś „Połać” albo jakieś „Coś” może być dziwne, ale jeśli nie ma jak nie ma jak się do tego doczepić, to jest to Firma – bo właśnie nie ma do czego się doczepić. „No firma zrobiła” – czyli jest zrobione dobrze, bo nie ma do czego się doczepić.

Cdn…

Zobacz też: Co to jest Faktura?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *